kreska

 

kreska

 


UKLEJE

   

Ukleja 7cm - 10g
Ukleja 9cm - 12g
typ: tonący-powierzchniowy
cena:18zł

Ukleja – Jest to bezsterowa przynęta stworzona do łowienia ryb z powierzchni wody. 

Dość duża masa (10 i 12 gram) pozwala na wykonywanie bardzo dalekich rzutów. Jej opływowy, smukły kształt i spłaszczony korpus doskonale imituje niewielką rybkę, która jest podstawowym pokarmem ryb drapieżnych. Ukleja jest typową powierzchniową przynętą. Podczas jednostajnego prowadzenia lekko kołysze się z boku na bok, niczym osłabiona rybka próbująca dopłynąć do brzegu. Poprzez szybsze prowadzenie, przynęta pracuje pod powierzchnią wody, delikatnie smuży ją co  jest prowokujące dla drapieżników. Nierzadko ryba „podskubuje” przynętę, by po chwili gwałtownie ją zaatakować.

Ukleje można prowadzić w bardzo różnorodny sposób. Prowadząc dość szybko uzyskamy efekt panicznie uciekającej przed drapieżcą ofiary. Przynęta wtedy podczas smużenia potrafi wyskoczyć nad powierzchnię lub ślizgać się po niej, co często bywa skuteczne przy połowach belon i boleni. Wyważenie przynęty sprawia, że także możemy nią łowić jak jerkbaitem. Podczas krótkich szarpnięć skręca on w obie strony na zmianę. Przynętę można podciągać,szarpać,prowadzić jednostajnie. Bez względu na to,ona pracuje i kusi drapieżnika. Ukleja pracuje dość specyficznie i warto poświęcić kilka chwil na trening oraz bacznie obserwować jej zachowanie w wodzie, bo sukces w dużej mierze będzie zależał od łowiącego.

Ukleja jest przynętą przeznaczoną głównie do połowu ryb z powierzchni wody takich jak: boleni,kleni i szczupaków, a wodach morskich do połowu belon, troci, bassów, pstrągów tęczowych i makrel.

 

oferta ukleje

 

KOLORY