kreska

 

kreska

 


BARYŁKI

   

Baryłka 3,5cm - 4,5g
typ: neutralny
cena: 16zł

Wobler przeznaczony do połowu kleni, jazi, okoni, pstrągów. Jest to baryłkowata przynęta o agresywnej pracy, płytko schodząca do 50 cm.
Początkowo założeniem tej przynęty było łowienie "opaskowych" jazi w Wiśle. Na "moim" odcinku jazie były pod brzegiem między głazami. Wypuszczałem przynętę na znaczną odległość i spokojnie pod prąd ją prowadziłem. Był to wyjątkowo skuteczny sposób.

Lecz wobler okazał się znacznie bardziej wszechstronny. Przede wszystkim największą jego zaletą jest idealne wyważenie i lotność. Przy niewielkiej długości - 3,5cm waży 4,5 gram, a więc całkiem sporo. Na dodatek jest to wobler płytko pracujący, bo zaledwie pół metra pod powierzchnią wody.
Te zalety sprawdzają się na rozległych przelewach, gdzie ważna jest odległość rzutu, gdy spodniobuty już nie wystarczają lub ryby są wyjątkowo płochliwe.

Wyważenie, czyli tzw. "ołowiane cycki" na brzuchu, które maksymalnie obniżają środek ciężkości woblera, powoduje niesamowitą jego stabilność. W każdej trudnej sytuacji dla woblera, takiej jak bystry nurt, przelewy, zawirowania, cofki, miejsca z kamieniami - wobler jest stabilny i nie wykłada się. Właśnie tam są najlepsze stanowiska dla ryb, które próbujemy złowić.

Baryłki to woblery wypornościowo neutralne. Są ledwo pływające, lub minimalnie tonące. Zaletą takich przynęt jest to, że możemy „zawiesić” ją w toni, wpuścić pod konar, nawisy drzewa itp.

 

oferta barylki

 

KOLORY